Szkolenia elektryczne

Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Szkolenia

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych

  • dodano 2013-07-05
Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych
Dla kogo Elektroinstalatorzy dokonujący napraw, przeróbek oraz remontów instalacji elektrycznych
Prowadzący niezależny ekspert
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7 godzin
Grupa ok. 30 osób
   
   

Szkolenie jest przeznaczone dla  Osoby zajmujące się dozorem elektrycznym i energetycznym, a także odpowiedzialne za eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci elektrycznych i energetycznych (kierownicy jednostek organizacyjnych, zarządcy nieruchomości itp.) w szczegółowy sposób omawia zmiany, jakie wprowadzi wchodzące w życie 24 października 2013 r. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).

Rozporządzenie to zastępuje dotychczas obowiązujące Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912).

Rozporządzenia te znacznie się od siebie różnią.

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre ze zmian:

  • Wprowadzenie terminu „prowadzący eksploatację” i nałożenie na tę osobę konieczności opracowania instrukcji mających zapewnić bezpieczną pracę.
  • Nowe rozporządzenie, choć ma mniej stron i paragrafów, zawiera w sobie więcej treści.  Dotychczasowe zawiera 88 paragrafów i 22 strony. Nowe natomiast – 35 paragrafów i 9 stron.
  • W nowym rozporządzeniu pojawiają się w nim m. in. elektrownie wiatrowe, jądrowe i odnawialne źródła energii, czyli obiekty, których nie dotyczył wcześniejszy dokument.
  • Zmianie ulegają również pojęcia i definicje. Nowe rozporządzenie wprowadza nowe pozycje, a jednocześnie zmienia treść tych występujących także w poprzednim rozporządzeniu. 
  1. Porównanie Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912). z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).
  2. Różnice w rozporządzeniach.
  3. Określenia i definicje podane w nowym rozporządzeniu oraz aktach prawnych, na które się powołuje.
  4. Zadania, jakie na prowadzącego eksploatację nakłada nowe rozporządzenie w zakresie:
    • organizacji eksploatacji,
    • opracowania nowych instrukcji eksploatacji,
    • terminowych zabiegów eksploatacyjnych,
    • zorganizowania bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych.
Stanisław Kowalski

Stanisław Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Trener i wykładowca. Członek Komisji Kwalifikacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu, ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych. Rzeczoznawca budowlany w zakresie sieci i instalacji elektrycznych. W przeszłości zastępca Głównego Elektryka w KGHM Polska Miedź SA, wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie i Naczelnej Organizacji Technicznej w Legnicy.
Henryk Kowalski

Henryk Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych „Automatyka zabezpieczeniowa sieci elektroenergetycznych” na Politechnice Wrocławskiej. Ukończył „Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli” i uzyskał kwalifikacje pedagogiczne.Posiada uprawnienia budowlane, jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu, ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych.W pracy zawodowej związany z KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze Rudna. Zajmował kolejne stanowiska w dozorze ruchu zakładu górniczego, aż do nadsztygara elektrycznego.Wykładowca oraz członek Komisji Egzaminacyjnej w Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

  • udział w zajęciach,
  • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
  • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
  • certyfikat,
  • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

 

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Powiatowy Urząd Pracy może sfinansować Twój udział w szkoleniu, jeśli jesteś osobą bezrobotną lub szukającą pracy.

Zgłoś się do swojego Powiatowego Urzędu Pracy w celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat.

Podstawa prawna: art. 40 ust. 3 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 415 z 2008 r. z późn. zm.).

Dostępne terminy

Brak dostępnych terminów.

Zapisz się na nasz Informator Szkoleniowy, a poinformujemy Cię o nowych terminach, jak tylko się pojawią.
X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.