Szkolenia elektryczne

Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Przepisy, wzory, tablice

Wyróżniki literowe elementów układów elektrycznych

Poznaj literowe oznaczenia elementów układów elektrycznych również te obowiązujące w USA i Kanadzie. 


Oznaczenia schematowe Europa-Ameryka Północna

Poznaj oznaczenia schematowe dla Europy (DIN EN) i Ameryki Północnej (NEMA ICS) dla przewodów, połączeń, elementów biernych, przyrządów sygnalizacyjnych, napedów elektromechanicznych i elektromagnetycznych, zestyków, przyrządów sterowniczych, łączników, transformatorów, przekładników, maszyn oraz przyrządów półprzewodnikowych. Zobacz również przykładowy schemat elektryczny według przepisów północnoamerykańskich.


Instytucje klasyfikacyjne na świecie

Znajdziesz tu wykaz światowych instytucji klasyfikacyjnych. 


Środki ochrony

Znajdziesz tu informacje dotyczące ochrony przed porażeniem elektrycznym, środków ochrony przed dotknięciem bezpośrednim, urządzeń ochronnych i maksylanego dopuszczalnego czasu oddziaływania w zależności od napięcia dotykowego.


Zabezpieczenia nadprądowe kabli i przewodów

Jak zabezpieczyć kable, przewody skrajne i neutralne przed przeciążeniem i zwarciem? Jakie są najmniejsze przekroje przewodów ochronnych? Interesują Cię współczynniki przeliczeniowe? Zapoznaj się z niniejszym materiałem.


Elektryczne wyposażenie maszyn

W tym dokumencie znajdziesz wskazówki jak chronić wyposażenie maszyn w przypadku zaniku napięcia czy przeciążenia. Poznasz fukcje sterownicze w stanach awaryjnych i dowiesz się co oznacza dany kolor przycisków i lampek sygnalizacyjnych.


Stopnie ochrony urządzeń elektrycznych

Zapoznaj się z informacjami nt. stopni ochrony elektrycznych przyrządów i urządzeń przed dotykiem i ciałami obcymi oraz wodą wg normy IEC/EN 60529 również obowiązującymi w USA i Kanadzie.


Północnoamerykańska klasyfikacja łączników pomocniczych

Zapoznaj się z klasyfikacją łączników pomocniczych funkcjonującą w Ameryce Północnej. 


Kategorie użytkowania styczników

Znajdziesz tu kategorie użytkowania styczników.


Kategorie użytkowania rozłączników

Pobierz dokument, aby zapoznać się z kategoriami użytkowania rozłączników.


Prądy znamionowe silników indukcyjnych

W tym miejscu znajdziesz informacje o prądach znamionowych silników indukcyjnych o mocy 230 V, 400 V, 500 V, 690 V, również północnoamerykańskich o mocy 115 V, 230 V, 460 V i 575 V oraz o najmniejszych zabezpieczeniach przeciwzwarciowych silników indukcyjnych.


Przewody - wyprowadzanie, wprowadzanie, średnice zewnętrzne, skrótowe oznaczenia typów

Pobierz dokument, aby zapoznać się z informacjami nt. wyprowadzania przewodów i kabli przez tuleje oraz wprowadzania kabli i przewodów przez dławnice kablowe. Poznasz tu również średnice zewnętrzne przewodów i kabli oraz skrótowe oznaczenia typu kabli i przewodów, przeliczenie północnoamerykańskich przekrojów przewodów w mm2 oraz informacje dotyczące prądów znamionowych i zwarciowych znormalizowanych transformatorów.


Wzory

Nie pamiętasz wzoru na Prawo Oma, wyliczenie siły działającej między dwoma równoległymi przewodami? Chcesz obliczyć przekrój dla danego spadku napięcia? A może moc elektryczną silnika? Przejrzyj zamieszczoną tu tablicę wzorów i odśwież swoją wiedzę.


Międzynarodowy układ jednostek

W dokumencie znajdziesz wykazy m. in. międzynarodowego układu jednostek (SI), współczynników przeliczeniowych, jednostek fizycznych, takich jak siła, ciśnienie, praca, moc, natężenie pola magnetycznego, strumień magnetyczny i indukcja magnetyczna. Sprawdź również sposób przeliczania jednostek angielskich/amerykańskich na jednostki SI i na odwrót.


X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.